zavolejte nám0086 731--85252378

Pošlete nám e-mail[chráněno e-mailem]

Domů>O nás>Novinky

Fresnel Lights: Jak fungují a proč by měli být ve vašem arzenálu

Čas: 2020-12-11 Hity: 5

Jedna z nejdůležitějších věcí, které byste měli vědět o Fresnelovo světlo je, jak to vyslovit. Existuje několik rychlejších způsobů, jak být označeni jako „newb“ (nováček, nováček nebo nováček) v obchodě s fotografiemi a videem nebo na filmovém setu, než nesprávným vyslovením světla jako FRAZ-nel. Je vyslovováno „Fray-NEL“ s tichým „s“, a pokud se to zdá divné, je to proto, že je to francouzština. Světlo, přesněji řečeno čočka nalezená v osvětlovacím tělese, je pojmenováno podle francouzského inženýra Augustina-Jeana Fresnela, který na počátku 1800. století vynalezl technologii pro majáky. Jeho vynález byl v té době tak dobře přijat, že byl nominován na komisaře majáků ve Francii.

20181218105313_32311


Augustin-Jeanova inspirace přišla ze snahy snížit váhu velké sférické čočky vyřezáním soustředných prstenců - jako prstenů stromu - do ploché čočky. Každý prstenec ohýbá světlo o něco více než ten pod ním, takže všechny světelné paprsky vyčnívají jako paprsek. Mimo majáky a filmové sady se Fresnelovy čočky používají také v automobilových světlometech a v těch velkých venkovních světelných akcích, které září na noční oblohu při premiérách filmů, podobně jako to používá komisař Gordon k přivolání Batmana.

Jak fungují
Fresnelovy světla použité na filmových sadách jsou poměrně jednoduché nástroje, rychle zvládnutelné. Jsou světelným zdrojem různé velikosti a intenzity a mají schopnost být použity jako reflektor nebo záplavové světlo. Samotné zařízení je lampa s různým příkonem, která sedí na pohyblivé dráze za Fresnelovou čočkou a před sférickým reflektorem. Reflektor směruje většinu světla směrem k Fresnelově čočce, která pak koráluje osvětlení do paprsku. To vše je uzavřeno v pouzdře vyrobeném k rozptýlení enormního množství tepla, které jednotka produkuje. Tam je knoflík, obvykle v zadní části pouzdra, který se používá k pohybu týmu lamp / reflektorů po dráze, což umožňuje, aby byl paprsek spatřen nebo zaplaven. Na přední straně světla jsou obvykle čtyři držáky - tři pevné a jedno pohyblivé - k uchycení stodolových dveří, rychlostních prstenů, mřížek a dalších nástrojů. Nakonec je zde napájecí konektor pro napájení elektřiny a standardní držák stojanu (16 mm) a třmen pro připevnění světla ke stojanu na světlo nebo ke stropní trubkové mřížce. Jednoduché, že? Věřte mi, jejich použití je ještě snazší, než jsem právě vysvětlil.

FRESNELSKÁ SVĚTLA POUŽITÁ NA FILMOVÝCH SADÁCH JSOU FAIRLY JEDNODUCHÉ NÁSTROJE, RYCHLE A HLAVNĚ.

K Fresnelovi je možné přidat mnoho doplňků, které dále kontrolují jejich světlo. Ty se tradičně prodávají samostatně, i když některé mohou být součástí nové LED Fresnels, v závislosti na značce a modelu. K ovládání paprsku lze k předním držákům světla namontovat čtyřkřídlé dveře stodoly. Kulaté mřížky - kovové clony namontované v kovovém rámu - lze umístit před světlo do stejných držáků, aby se snížila intenzita světla. K těmto stejným držákům lze také přidat kroužek rychlosti, do kterého se vejde měkká krabička, aby se vytvořilo měkké zavinovací světlo. Tradiční wolframové Fresnelovy desky nejsou dodávány s vestavěnými stmívači, ale externí stmívací systémy lze zakoupit za přibližně 50 $. K tvarování světla lze použít Blackwrap (TM) nebo CineFoil (TM), v podstatě těžkou černou hliníkovou fólii. Gely a difúzní prvky lze připevnit - obvykle ke dveřím stodoly pomocí C47 (aka dřevěné kolíčky na prádlo) - pro změnu barvy nebo intenzity světla.

Používání
Pokud jste někdy chodili na filmovou osvětlovací třídu, měli byste si být vědomi typického tříbodového osvětlovacího systému. Často se pro rozhovory používají tři nebo čtyři Fresnelovi jako klíčové světlo, doplňkové světlo, okraj / vlasy / zadní světlo a čtvrté jako volitelné pozadí. S největší pravděpodobností jste viděli výsledky tisíců těchto sestav téměř v jakémkoli dokumentu s rozhovorem o posezení nebo v dlouhých zpravodajských televizních pořadech, například 60 minut. Fresnely jsou také skvělé pro produktové záběry, kde potřebujete z dálky osvětlit relativně malé, nepohyblivé rekvizity. A jak již bylo zmíněno dříve, mnoho filmových scén bude mít stropní trubkovou mřížku naplněnou visícími Fresnelovými i jinými světly, obvykle ovládanými ze světelné desky.

Poznámka k wolframové lampě, té malé skleněné a keramické jednotce ve středu Fresnelu: Zaslechl jsem, jak někdo na place v elektrotechnickém oddělení říká výrobnímu asistentovi, že „žárovka“ je něco, co zahradník na jaře vloží do země, od kterou roste květina; „lampa“ je to, co používáme na filmové scéně - další tip, který vám pomůže vyhnout se tomu, aby vás první den jako asistent produkce označili za nováčka. NIKDY se této skleněné lampy nedotýkejte, ať už je chladná nebo horká. Když je v pohodě, váš prst zanechá na skleněném povrchu malé, neviditelné množství oleje, které se s největší pravděpodobností po zapnutí zahřeje a způsobí explozi lampy. Tyto maličkosti nejsou levné a jsou skutečnou nepříjemností, pokud nemáte na place nic navíc. Když je horko, mohou vám způsobit opravdu ošklivé popáleniny. Zdá se, že 70 procent energie použité wolframovým světlem je rozptýleno jako teplo, přičemž pouze 30 procent je viditelné jako světlo. Po zapnutí světel používejte rukavice.

Klady a zápory
Zdá se, že většina ředitelů fotografie preferuje barvu wolframových Fresnelových světel před novějšími LED světly a také ovládání, které tradiční světla umožňují. Tato světla vyžadují relativně velké množství elektřiny a jsou extrémně horká.

Ačkoli je barva vytvářená LED Fresnels, zejména časnými modely, pro mnohé méně žádoucí, čerpají mnohem méně energie, zůstávají chladnější a mohou mít schopnost stmívání a / nebo přepínání mezi denním světlem a wolframovou barvou z jejich jediné jednotky . Četl jsem také, že výkonnější LED Fresnels mohou produkovat hluk ventilátoru.

Udeřte do sady
Fresnelové jsou známé svým směrovým světlem, které může vytvářet tvrdé, ostré stíny. Hledejte obrázky George Hurrella na internetu a uvidíte příklady od komerčního filmového umělce z 1930. let, který rád používal Fresnelse. Tito dělníci světového osvětlení lze nalézt na scénách a na různých místech po celém světě, což dělá filmy, televizi a zpravodajské pořady, které sledujeme každý den.

SIDEBAR:
Mole Richardson je zodpovědný za přezdívky těchto různě velkých Fresnelových světel. Tyto přezdívky jsou široce používány na sadách, přinejmenším v USA.

100 W Fresnelovo světlo se nazývá „inkoustově“.

200-wattový Fresnel je „trpaslík“.

650 wattový Fresnel je „tweenie“.

1kWatt Fresnel je „dítě“.

2kWatt Fresnel je „junior“.

5kWatt Fresnel je „Senior“.

Morgan Paar, spoluzakladatel společnosti Nomadic Frames, je nezávislý filmař a instruktor filmové tvorby v současné době v australském Sydney. Nemá v zavazadle Fresnela, ale má Flex Bi-Color LED 1 'x 1' Mat.